Program

Categories:
Stages
Expo Plenum

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

Registrering

08:30 - 09:30

Velkommen og innledning

09:30 - 10:00
PĂ„l Normann Johansen
Sverre WislĂžff

Nyheter i Norkart sin programvare

10:00 - 10:20
Andreas Hammarstedt
Axel Damgaard

GISLINE Matrikkelmelding – ett-klikks-registrering av bygningsopplysninger

10:20 - 10:40
Siri Lajord Siri Lajord

Nytt i planregisteret arealplaner.no

10:40 - 11:00
Aksel Olsen Aksel Olsen

Ny innsynslĂžsning i matrikkel og grunnbok

11:00 - 11:20
Siri Lajord Siri Lajord

Pause

11:20 - 11:50

Erfaringer med eByggsĂžk i KarmĂžy kommune

11:50 - 12:10
Runar Lunde Runar Lunde

Automatisering og e-Torg

12:10 - 12:30
Jan Erik Domaas Jan Erik Domaas

Modernisering av vÄr GIS-portefÞlje

12:30 - 13:00
Sverre WislĂžff Sverre WislĂžff

Lunsj

13:00 - 14:00

Pause

15:30 - 16:00

Aperitiff

19:00 - 19:30

Festmiddag

19:30 - 23:59
Expo 1

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

Pause

11:20 - 11:50

Lunsj

13:00 - 14:00

Nytt samlingssted for vÄre lÞsninger

14:00 - 14:30
Kjetil SĂŠheim Kjetil SĂŠheim

Store endringer i SOSI 5.0/FKB 5.0/Plan 5.0

14:30 - 15:00
Thomas Johnsen Thomas Johnsen

Innbyggerinvolvering

15:00 - 15:30
Kjetil SĂŠheim Kjetil SĂŠheim

Pause

15:30 - 16:00

Kartregistrering pÄ web

16:00 - 16:20
Thomas Johnsen Thomas Johnsen

Kommunekart

16:20 - 17:00
Kjetil SĂŠheim Kjetil SĂŠheim

Årsmþte Brukerforeningen - Sal O4

17:00 - 18:00

Aperitiff

19:00 - 19:30

Festmiddag

19:30 - 23:59
Expo 2

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

Pause

11:20 - 11:50

Lunsj

13:00 - 14:00

Bruk av Matrikkelmelding i en kommune

14:00 - 14:30
Siri Lajord Siri Lajord

OppmÄlingsforretning Felt - erfaringer og praktisk bruk

14:30 - 15:00

Kvalitetsheving av matrikkel med fokus pÄ eiendomsdelen

15:00 - 15:30
Trude Ødegaard Trude Ødegaard

Pause

15:30 - 16:00

Tiltak og FKB 5.0

16:00 - 16:20
Siri Lajord Siri Lajord

Registrering av KOSTRA-informasjon for kommunale formÄlsbygg i matrikkelen

16:20 - 16:45
Siri Lajord
Jens Mathiesen

Tips og triks matrikkel

16:45 - 17:00

Aperitiff

19:00 - 19:30

Festmiddag

19:30 - 23:59
Expo 3

08:00

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

Pause

11:20 - 11:50

Lunsj

13:00 - 14:00

Visning av dispensasjoner og mindre endringer i Kommunekart

14:00 - 14:30
Aksel Olsen Aksel Olsen

FoU prosjekt forslagsbase og innsyn i plandata

14:30 - 15:00
May Evy NegÄrd May Evy NegÄrd

Digitale planbestemmelser

15:00 - 15:30
May Evy NegÄrd
Aksel Olsen

Pause

15:30 - 16:00

eByggesĂžk Proff

16:00 - 16:20
Linn-Ida Ellingsen Linn-Ida Ellingsen

Eksisterende og planlagte tjenester

16:20 - 17:00

Aperitiff

19:00 - 19:30

Festmiddag

19:30 - 23:59

Foredragsholdere

Sverre WislĂžff
Sverre WislĂžff
DirektĂžr Plan og Geodata Norkart
PĂ„l Normann Johansen
PĂ„l Normann Johansen
MarkedsdirektĂžr Norkart
Andreas Hammarstedt
Andreas Hammarstedt
Markedsansvarlig Norkart
Axel Damgaard
Axel Damgaard
Markedssjef Plan og Geodata Norkart
Siri Lajord
Siri Lajord
Produktsjef Norkart
Aksel Olsen
Aksel Olsen
Produktsjef Norkart
Runar Lunde
Runar Lunde
Areal og byggesakssjef KarmĂžy kommune
Jan Erik Domaas
Jan Erik Domaas
Forretningsutvikler Norkart
Geir Heksem
Geir Heksem
Norkart
Jens Mathiesen
Jens Mathiesen
FĂžrstekonsulent SSB
Trude Ødegaard
Trude Ødegaard
OveringeniĂžr Geodata BĂŠrum kommune
Thomas Johnsen
Thomas Johnsen
Produktsjef Norkart
Kjetil SĂŠheim
Kjetil SĂŠheim
Norkart
May Evy NegÄrd
May Evy NegÄrd
Norkart
Linn-Ida Ellingsen
Linn-Ida Ellingsen
Norkart
Anne Sofie Strand Erichsen
Anne Sofie Strand Erichsen
Norkart
Olaug Hana Nesheim
Olaug Hana Nesheim
FagdirektĂžr digitalisering DiBK
Alexander Nossum
Alexander Nossum
Norkart
Roger Lieng
Roger Lieng
Arendal kommune
Mathilde Ørstavik
Mathilde Ørstavik
Norkart
Heidi Liv Tomren
Heidi Liv Tomren
RĂ„dgiver Plan, Bygg og Geodata KS
Endre Sundsdal
Endre Sundsdal
DigitaliseringsdirektĂžr Kartverket
Sven SelÄs Kallevik
Sven SelÄs Kallevik
RÄdgjevar - plan Øygarden kommune
Angie Arroyo Mendez
Angie Arroyo Mendez
A-lab
HĂ„kon Bakken
HĂ„kon Bakken
Norkart
HĂ„vard Watland
HĂ„vard Watland
Norkart
Jorunn Kragset
Jorunn Kragset
Norkart
Julia Olsson
Julia Olsson
Norkart
Odd Arne Bakke-Ludviksen
Odd Arne Bakke-Ludviksen
Leder Norkart brukerforening - Plan og Geodata
Petter Skedsmo
Petter Skedsmo
Norkart
Randi Wessmann
Randi Wessmann
Norkart
Petter Nyquist
Petter Nyquist
Norkart
To Be Announced
To Be Announced
TBA