About

1
Day
35
Speakers
30
Sessions

TechMeetup Ostrava konference 2022

Speakers

TechMeetup Ostrava tým
TechMeetup Ostrava tým
Martin Dřímal
Martin Dřímal
HW hacker & PHP developer ProRocketeers
David Chodúr
David Chodúr
Senior Lead Engineer LMC
Petr Bechyně
Petr Bechyně
Developer, IT Manager
Jakub Neruda
Jakub Neruda
Senior C++ & JavaScript Developer
Aleodor Tabarcea
Aleodor Tabarcea
Engineering Manager Creative Cloud Platform Adobe
Adam Malek
Adam Malek
ML developer JetBrains
Daniel Steigerwald
Angel Developer
Jan Mikeš
Jan Mikeš
Software Architect
Petr Svoboda
Petr Svoboda
Polda Adventures
Wojciech Gawronski
Wojciech Gawronski
Engineering Manager Creative Cloud Platform AWS
Tomáš Řehák
Tomáš Řehák
Filip Gajdošík
Filip Gajdošík
Cloud Architect mraky.cloud
Matěj Šusta
Matěj Šusta
Cloud Architect mraky.cloud
Vojtěch Cima
Vojtěch Cima
Machine Learning Developer LERN.cz
Jakub Beránek
Jakub Beránek
Machine Learning Developer LERN.cz
Adam Schreier
Adam Schreier
Frontend Developer Ströer Labs
Luděk Škaroupka
Technology Head of PPC & Data Tribe Heureka Group
Daniel Bizoň
UX Writer Lead Ataccama
Karel Pávek
Agile Team Lead / Scrum Master 3Pillar Global
Petr Mandík
Petr Mandík
StoreFront X Ambassador StoreFront X
Lukáš Jansa
Lukáš Jansa
Advokát Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři
Tomáš Litera
Tomáš Litera
Fullstack pirate of web development LMC
Petr Pyszko
Petr Pyszko
Engineering Manager Kontent.ai
Romana Trusinová
Head of UX Research Heureka
Jaroslav Jakoubě
Mobile Apps Team Lead Heureka
Roman Šmiřák
Spoluzakladatel RainFellows Rainfellows
Hana Jadavan
Agilefluencer Agilefluencer
Richard Schafer
Richard Schafer
Stanislav Kuřík
Staff Site Reliability Engineer Mews
Petr Klen
Petr Klen
Agile Coach Stora Enso
Martin Horák
Senior Software Engineer YSOFT
Štěpán Hlavatý
Senior Project Manager CertiCon
Vojtěch Baron
Vojtěch Baron
Martin Ullmann
CEO & Co-founder Ulmanna

Program

Stages
Development stage

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

registrace

09:00 - 10:00

Keynote

10:00 - 10:20
TechMeetup Ostrava tým TechMeetup Ostrava tým

Autentizace v nextjs aplikaci se symfony/graphql backendem

10:30 - 11:00
David Chodúr David Chodúr

Refactoring ZOOTu

11:00 - 11:30
Petr Bechyně Petr Bechyně

Stalo se to každému aneb jak uvést kód zpět do testovatelného stavu

11:30 - 12:00
Jakub Neruda Jakub Neruda

Pauza na oběd

12:00 - 13:00

[EN] Architecting the future of web apps

13:00 - 14:00
Aleodor Tabarcea Aleodor Tabarcea

[EN] Why do we need ML in IDEs?

14:00 - 14:30
Adam Malek Adam Malek

Funkcionální programování. Co to je a proč to chtít?

14:30 - 15:00
Daniel Steigerwald Daniel Steigerwald

Real-time komunikace s Mercure protokolem a Symfony

15:00 - 16:00
Jan Mikeš Jan Mikeš

Coffee break

16:00 - 16:30

Pozadí POLDY 7 aneb něco o vlastním enginu POLDY (gamedev)

16:30 - 17:00
Petr Svoboda Petr Svoboda

Panelová diskuse - ML/AI

17:00 - 18:00

AFTERPÁRTY V KLUBU T2

18:30 - 23:00
Development & system

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

registrace

09:00 - 10:00

Jak se hraje AWS GameDay?

10:30 - 11:00
Matěj Šusta Matěj Šusta

[EN] What Does Serverless Really Mean, and What It Can Do for You

11:00 - 12:00
Wojciech Gawronski Wojciech Gawronski

Pauza na oběd

12:00 - 13:00

Cloud Fuck-ups

14:00 - 15:00
Filip Gajdošík
Matěj Šusta

AI v praxi - zkušenosti s aplikací strojového učení ve firmách

15:00 - 16:00
Vojtěch Cima
Jakub Beránek

Coffee break

16:00 - 16:30

Jak simulujeme týdny chování internetu za 7 sekund

16:30 - 17:00
Adam Schreier Adam Schreier
UX, Agile & Business

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

registrace

09:00 - 10:00

Je před Vámi změna? Super!

10:30 - 11:00
Luděk Škaroupka Luděk Škaroupka

Neptej se, co může udělat tvůj UX writer pro tebe.

11:00 - 11:30
Daniel Bizoň Daniel Bizoň

[CZ] SCRUM MASTER career & shift to AGILE LEAD path - a reflection from trenches

11:30 - 12:00
Karel Pávek Karel Pávek

Pauza na oběd

12:00 - 13:00

Loading… Co udělá rychlejší eshop s vaším businessem?

13:00 - 14:00
Petr Mandík Petr Mandík

Softwarové právo

14:00 - 15:00
Lukáš Jansa Lukáš Jansa

Creating a Design System from Scratch: Lessons learned

15:00 - 15:30
Tomáš Litera Tomáš Litera

Cesta k samostatným týmům

15:30 - 16:00
Petr Pyszko Petr Pyszko

Coffee break

16:00 - 16:30

Proč má smysl udělat z product discovery týmový sport a jak na to?

16:30 - 17:00
Romana Trusinová
Jaroslav Jakoubě

"Nejoblíbenější" Fuckupy Agilnich transformací aneb čemu a jak se vyhnout

17:00 - 18:00
Roman Šmiřák
Hana Jadavan
Ostrava inspires

09:00

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

21:00

22:00

23:00

registrace

09:00 - 10:00

Co je to Pulumi a jak ho v Mews integrujeme

10:30 - 11:00
Richard Schafer
Stanislav Kuřík

Měření míry agility v týmech IT služeb ve Stora Enso

11:30 - 12:00
Petr Klen Petr Klen

Pauza na oběd

12:00 - 13:00

Jak na Machine Learning v .NETu?

13:00 - 13:30
Martin Horák Martin Horák

Od návrhu až po testovací okruh – tak vzniká software pro autobusy a tahače budoucnosti

14:00 - 14:30
Štěpán Hlavatý
Vojtěch Baron

Coffee break

16:00 - 16:30

Využití AI v zemědělství, co dává smysl.

16:30 - 17:00
Martin Ullmann Martin Ullmann

Contact information